| شماره مدل: | HSD080IDW1-B00 |
| مقدار تولیدی: | 2 عدد |
| قیمت: | قابل مذاکره |
| جزئیات بسته بندی: | بسته بندی اصلی / جعبه بسته بندی معمولی |
| شرایط پرداخت: | T/T، وسترن یونیون |
8.0 inch TFT Hannstar HSD080IDW1-B00 LCD Display Screen Panel for Car GPS Navigation
HSD080IDW1-B00 LCD Panel Product details :
| HannStar LCD Screen HSD080IDW1-B00 | |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Model P/N | HSD080IDW1-B00 |
| Diagonal Size | 8.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 800(RGB)×480, WVGA 116PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 176.64(W)×99.36(H) mm |
| Bezel Opening | 180.1(W)×103.4(H) mm |
| Outline Dim. | 192.8(W)×116.9(H)×6.92(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 300 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | 6 o'clock |
| Response Time | 5/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Support Color | 262K/16.2M |
| Light Source | WLED [3S9P] , 20K hours , W/O Driver |
| Weight | 240g (Typ.) |
| Designed For | Automotive Display / Digital Photo Frame / Portable DVD Player |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | TTL (1 ch, 6/8-bit) 60 pins FPC |
| Power Supply | 3.0/10/15/-9V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |