رونق صنعت پنل تلویزیون معکوس شده است: قیمت پانل افزایش یافته است و کارخانه پانل پر از تولید و فروش است. بسیاری از نهادها خوشبین هستند

February 27, 2023

نکات اصلی: برخی از خطوط تولید TCL Huaxing، Caihong (600707-CN) و سایر کارخانه های پانل نشانگر به طور کامل تولید و فروخته شده اند.داده های DSCC همچنین نشان می دهد که قیمت پنل ال سی دی تلویزیون به تدریج اندکی افزایش می یابد و به آخرین نشانه از معکوس شدن صنعت پنل تبدیل می شود.
برخی از خطوط تولید TCL Huaxing، Caihong (600707-CN) و سایر کارخانه های پانل نشانگر به طور کامل تولید و فروخته شده اند.داده‌های DSCC همچنین نشان می‌دهد که قیمت پنل‌های LCD تلویزیون به تدریج افزایش می‌یابد و به آخرین نشانه‌ای از معکوس شدن صنعت پنل تبدیل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری Cailian، یکی از نزدیکان به TCL China Star فاش کرد که عملکرد محصول چاینا استار در حال حاضر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و برخی از خطوط تولید آن به طور کامل تولید و فروخته شده است.یکی از دپارتمان اوراق بهادار رنگین کمان نیز گفت که خط تولید پنل تلویزیون این شرکت اکنون پر از تولید و فروش است.
داده‌های DSCC، سازمان تحقیقات بازار زنجیره تامین مانیتور، نیز نشان می‌دهد که قیمت پنل LCD تلویزیون از ماه مارس تا ژوئن امسال به تدریج افزایش می‌یابد.
هفته نامه بارون گزارش داد که از پایان سال گذشته تا به امروز، قیمت سهام TCL به تدریج از 3.59 یوان (همان زیر) به 4.46 یوان در پایان 20 فوریه افزایش یافته است و قیمت سهم افزایش زیادی را به همراه داشته است. 6.67% در 15 فوریه. به نظر می رسد کاهش TCL که بیش از یک سال به طول انجامید، به پایان رسیده است.قیمت سهام آن در سال جاری 19.89 درصد افزایش یافته است.
قیمت سهام BOE، یکی دیگر از غول‌های صنعت پانل، نیز از پایین‌ترین 3.22 یوان در پایان سال گذشته به 4.19 یوان در پایان 20 فوریه افزایش یافت و در یک روز در 15 فوریه 4.39 درصد افزایش یافت. با افزایش 23.96 درصدی در سال جاری.
پشت پاسخ مثبت بازار، سیگنال پایین این دور از چرخه پنل است.تقاضای کووید-19 برای افزایش بیش از حد صنعت پانل، TCL و BOE را در سال گذشته در معضل افزایش درآمد بدون افزایش سود قرار داد.
طبق داده های CINNO، نرخ گردش جهانی کارخانه پانل در سپتامبر سال گذشته به زیر 60 درصد کاهش یافت.از آنجایی که تولیدکنندگان تولید را کنترل می‌کنند و موجودی به تدریج هضم می‌شود، برخی از برندها شروع به تکمیل موجودی کرده‌اند که باعث می‌شود نرخ گردش مالی کارخانه پانل جهانی در اکتبر و نوامبر افزایش یابد و در نوامبر به 70 درصد برسد.
پس از اینکه کارخانه پانل ظرفیت تولید را برای سه فصل متوالی کنترل کرد، قیمت پانل در اکتبر و نوامبر سال گذشته اندکی افزایش یافت.طبق داده‌های Witsview، قیمت پنل LCD 32/43/55/65 اینچی در ماه نوامبر 2/2/2/3 دلار بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود و قیمت در دسامبر ثابت بود.
اندازه بزرگ هنوز هم روند اصلی تقاضای پانل است.شرکت مشاوره Qunzi پیش بینی می کند که اندازه متوسط ​​پنل تلویزیون در سال جاری با 1.6 اینچ افزایش به 49 اینچ خواهد رسید.به طور کلی، روند محبوب شدن پانل های بزرگتر تغییر نکرده است.مزیت سهم بازار TCL در اندازه بزرگ و پانل های با سفارش بالا می تواند آن را قادر سازد پس از افزایش تقاضا، رونوشت روشن تری ارائه دهد.
طبق گفته مشاوره Qunzi، اندازه متوسط ​​پنل تلویزیون از 1.4 اینچ به 48.5 اینچ در سال 2021 افزایش خواهد یافت و مصرف کنندگان همچنان صفحه نمایش های بزرگ را ترجیح می دهند.در سال 2022، متوسط ​​اندازه بازار جهانی از 1.1 اینچ به 47.4 اینچ کاهش می یابد که اولین کاهش در نزدیک به 10 سال است.دلیل اصلی این است که مصرف جهانی کاهش می یابد و قیمت صفحه نمایش کوچک کمتر می شود، بنابراین محبوبیت بیشتری دارد.