قیمت پانل های تلویزیون ال سی دی رادیکال سهام سازندگان پایین دستی در حال افزایش است

February 27, 2023

نکات اصلی: روند افقی قیمت پنل تلویزیون ال سی دی که چند ماه طول کشیده است شکسته خواهد شد و انتظار می رود صنعت پانل دور جدیدی از چرخه رشد را آغاز کند."پس از جشنواره بهار، تقاضای خرید پانل تولید کنندگان برند تلویزیون در چین به تدریج از محافظه کارانه به رادیکال تغییر کرده است. عامل اصلی محرک این است که سازندگان برند انتظار دارند قیمت پنل افزایش یابد و برای کاهش فشار بر روی پنل ها از قبل انبار کنند. افزایش هزینه بالقوه در دوره بعدی."ژانگ هونگ، مدیر تحقیقات واحد تجاری تلویزیون Qunzi Consulting به China Securities News گفت.
روند افقی قیمت پنل تلویزیون ال سی دی که چند ماه است ادامه دارد شکسته خواهد شد و انتظار می رود صنعت پنل دور جدیدی از چرخه رشد را آغاز کند."پس از جشنواره بهار، تقاضای خرید پانل تولید کنندگان برند تلویزیون در چین به تدریج از محافظه کارانه به رادیکال تغییر کرده است. عامل اصلی محرک این است که سازندگان برند انتظار دارند قیمت پنل افزایش یابد و برای کاهش فشار بر روی پنل ها از قبل انبار کنند. افزایش هزینه بالقوه در دوره بعدی."ژانگ هونگ، مدیر تحقیقات واحد تجاری تلویزیون Qunzi Consulting به China Securities News گفت.
افزایش انتظارات صعودی
پس از 14 ماه اصلاح قیمت، پنل تلویزیون ال سی دی جهانی یک بار در اکتبر سال گذشته شاهد بازگشت قیمت بود، اما این افزایش تنها 2 ماه ادامه داشت و سپس وارد یک وضعیت جانبی شد.اکنون، صنعت دوباره صعودی است.
هو جیارونگ، تحلیلگر در Jibang Consulting، گفت که اگرچه برندهای بین المللی همچنان در معرض تقاضای نامشخص بازارهای اروپایی و آمریکایی هستند و حجم خرید را به شدت کنترل می کنند، برندهای تلویزیون داخلی شروع به ذخیره سازی برای تبلیغ 618 کردند.علاوه بر برندهای اصلی داخلی، کارخانجات برند تلویزیون و برندهای کوچک نیز پیگیر افزایش سفارشات هستند و عرضه و تقاضای کلی پنل تلویزیون را محدود می کنند.
وی ادامه داد: با توجه به موجودی مداوم برندهای تلویزیون داخلی، پیش‌بینی می‌شود قیمت پنل‌های تلویزیون در تمامی سایزها در اسفندماه افزایش یابد که در این میان قیمت 32 اینچ تا 55 اینچ بین 3 تا 5 درصد افزایش می‌یابد. و صفحه نمایش 65 اینچی بین 7 تا 9 درصد افزایش می یابد."هو جیارونگ گفت که انتظار می رود قیمت پنل های تلویزیون به سطح هزینه نقدی بازگردد.
Ovi Cloud، یک ارائه دهنده خدمات داده در صنعت لوازم خانگی، معتقد است که احساسات بازار به تدریج در حال تغییر است و کارخانه ماشین های تلویزیون، سهام را تا فوریه پیش خواهد برد که منجر به کمبود عرضه پنل در کوتاه مدت و افزایش قیمت می شود. قیمت پانلگزارش شده است که تولیدکنندگان تلویزیون درجه دوم به طور قابل توجهی سفارشات پنل‌های تلویزیون را افزایش می‌دهند و انتظار می‌رود فروش جهانی پنل‌های تلویزیون در سه‌ماهه دوم سال به سال نزدیک به 20 درصد افزایش یابد.
"در حال حاضر، نرخ رشد کلی محصول در صنعت هنوز در سطح پایینی قرار دارد، همراه با وضعیت موجودی کم، و تقاضا برای افزایش قیمت قوی است. محصولات LCD این فرصت را دارند که تقاضا برای مقدار و قیمت را برآورده کنند. "BOE A در یک نظرسنجی اخیر گفت.
قیمت پانل های سایز بزرگ قدرتمندتر است.ژانگ هونگ گفت: "در حال حاضر سودآوری پنل های تلویزیون LCD با اندازه کوچک کمی بهتر است و سودآوری اندازه بزرگ بدتر است، بنابراین تولید کنندگان پانل در افزایش قیمت محصولات با اندازه بزرگ تهاجمی تر خواهند بود."
انتظار می رود عملکرد بهبود یابد
سال گذشته، حمل و نقل پنل های تلویزیون تحت تأثیر کاهش ناگهانی تقاضای ترمینال ها قرار گرفت.قیمت پنل های تلویزیون به زیر قیمت نقدی رسید و کارخانه تولید پنل دچار ضرر جدی شد.متعاقباً، تولیدکنندگان پانل ابتکار عمل را برای کنترل تولید به دست گرفتند.از طریق تعدیل نزدیک به نیم سال، موجودی پانل به سطح سالمی رسیده است.
کارخانه پانل همچنان نرخ رشد محصول را کنترل می کند. در حال حاضر، نرخ رشد کلی محصول خط تولید پانل بالای خط نسل ششم نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته تغییری نکرده است و در حدود 70 درصد باقی مانده است. با بهبود تقاضای سهام، نرخ رشد محصول کارخانه پانل در سه ماهه دوم افزایش خواهد یافت.ژانگ هونگ گفت که با افزایش همزمان نرخ رشد محصول و قیمت پانل، انتظار می رود عملکرد کارخانه پانل بهبود یابد.
شایان ذکر است کاهش شدید هزینه های حمل و نقل موجب ارتقای صادرات برندهای تلویزیون داخلی و سپس افزایش تقاضا برای پنل ها می شود.ژانگ هونگ گفت: "بر اساس کانتینر 40 فوتی، هزینه حمل و نقل در دوره اوج حدود 20000 دلار است که به کمتر از 2000 دلار کاهش یافته است. این امر کمک زیادی به تلویزیون LCD در مقیاس بزرگ فروخته شده به آمریکای شمالی می کند. انتظار می رود تلویزیون امسال در بازار آمریکای شمالی بهینه سازی کمیت و ساختار را داشته باشد.
یانگ جینگ پینگ، تحلیلگر ارشد تحقیقات پنل صفحه نمایش Omdia، گفت که از امسال، برندهای جهانی تلویزیون و تولیدکنندگان OEM سفارشات پنل را افزایش خواهند داد.
با توجه به عواملی مانند فصلی بودن، زمان عرضه محصول جدید، فعالیت‌های تبلیغاتی و غیره، استراتژی‌های خرید تولیدکنندگان تلویزیون متفاوت خواهد بود. ضرر برای مدت طولانی، و افزایش قیمت معقول قابل قبول است."یکی از کارکنان یک کارخانه برند تلویزیون اصلی به China Securities News گفت.